Jak korzystać z serwisu

Korzystanie z serwisu Ecrit.pl jest bardzo proste i wystarczy dosłownie kilka chwil by móc samemu przygotować pozew czy umowę. Poniżej zamieszczamy krótką instrukcję, która krok po kroku opisuje cały proces generowania konkretnego dokumentu prawnego.

Poniżej najważniejsze odnisienie do kluczowych funkcji serwisu:
1. Logowanie
2. Rejestracja
3. Przejście do kreatora
4. Kreator

5. Moje konto

1. Logowanie / Rejestracja

Po wejściu na stronę główną serwisu, w prawym górnym rogu mamy dwa przyciski: Logowanie/Rejestracja. Jeżeli jesteś nowym użytkownikiem serwisu kliknij Rejestracja, jeżeli masz już konto kliknij Logowanie.

logowanie_przycisk.jpg

1.1 Logowanie

Po kliknięciu w Logowanie pojawi się okno, gdzie zostaniesz poproszony o wpisanie swojego loginu i hasła oraz potwierdzenie tych danych po przez kliknięcie w Zaloguj. Jeżeli nie pamiętasz swojego hasła masz możliwość odzyskania go po przez kliknięcie w Odzyskaj dostęp.
Pamiętaj: Nie udostępniaj nikomu swojego hasło do serwisu, gdyż może to spowodować że zapisane przez Ciebie dane mogą zostać skradzione lub wykorzystane w nieodpowiedni sposób.

logowanie.jpg

1.2 Rejestracja

Po kliknięciu w Rejestracja pojawi się okno gdzie zostaniesz poproszony o wpisanie: Loginu (Twoim loginem będzie adres email), Imienia, Nazwiska oraz Hasła dostępowego do Twojego konta. Musisz również zaakceptować nasz regulamin oraz politykę prywatności. Po wypełnieniu formularza zaakceptuj wszystkie dane klikając w Zarejestruj. Następnie sprawdź swoją pocztę email, powinieneś otrzymać od nas wiadomość email z linkiem aktywacyjnym, który musisz kliknąć by otrzymać pełny dostęp do zasobów serwisu.

rejestracja.jpg

2. Wybór rodzaju dokumentu

Na stronie głównej serwisu masz masz możliwość wybrania trzech kategorii: Pisma dla przedsiębiorców, Pisma dla konsumentów, Baza wiedzy.
W kategorii Pisma dla przedsiębiorców znajdziesz wszystkie potrzebne pozwy, umowy oraz wnioski przeznaczone dla osób, które prowadzą działalność gospodarczą.
W kategorii Pisma dla konsumentów znajdziesz pozwy, umowy oraz wnioski przeznaczone dla konsumentów.
Baza wiedzy to kategoria w której znajdują się ciekawe publikacje, komentarze oraz porady związane z szeroko rozumianym prawem.


glowna.jpg

3. Wybór dokumentu

Po wybraniu jednej z wcześniej opisanych kategorii zostaniesz przeniesiony na podstronę, na której będziesz mógł wybrać konkretny, interesujący Cię dokument.

lista.jpg

4. Przejście do kreatora

Po wybraniu konkretnego dokumentu, zostaniesz przeniesiony na stronę z opisem, który wyjaśni do kogo umowa jest skierowana i jak można ją wykorzystać.
Na tej pod stronie masz również możliwość przejścia do kreatora umów po przez kliknięcie w Przejdź do kreatora.


dokument.jpg

5. Kreator

Kreator umów to narzędzie służące do generowania konkretnego dokumentu. Każdy z dokumentów dostępnych w serwisie został specjalnie przygotowany, w ten sposób, że miejsca gdzie istnieje potrzeba wpisania tekstu są oznaczone szarym kolorem, przy każdym polu znajduje się dymek z informacją o tym co powinno się w nim znaleźć. Po wypełnieniu wszystkich niezbędnych pól dokument możesz zapisać na swoim koncie lub w postaci pliku PDF. Wygenerowany PDF możesz zapisać na dysku swojego komputera.

W kreatorze wyróżnić można kilka rodzajów pól:
  • pole wprowadzania treści - jest to pole, w którym użytkownik ma możliwość wpisania swoich danych, zgodnie z sugestiami w dymkach, pole to nie jest wymagane do uzupełnienia;
  • pole wyboru - jest to pole, w którym użytkownik ma możliwość wyboru jednej z opcji, wybranie konkretnej opcji wymagane jest do wygenerowania dokumentu;
  • pole opcjonalny z usunięciem - jest to pole, w którym użytkownik ma możliwość zaznaczenia lub odznaczenia danego punktu, pole to nie jest wymagane do uzupełnienia;

umowa%20kopia.jpg

Po wypełnieniu wszystkich pól pozostaje jedynie nadać nazwę przygotowanemu pismu. Służy do tego pole Nazwa tego dokumentu.

Na koniec zapisujemy nasz dokument poprzez skorzystanie z jednej z możliwych opcji:
  • Zapisz na serwerze - dokument zostanie zapisany na naszym koncie w serwisie;
  • Zapisz na serwerze i zakończ edycję - dokument zostanie zapisany na naszym koncie w serwisie, a my tarfimy na stronę z listą wszystkich przygotowywanych przez nas dokumentów;
  • Zapisz na dysku - przygotowany dokument zostanie wygenerowany do pliku PDF, który możemy bezpośrednio wydrukować lub zapisać na dysku naszego komputera.
Dla wszystkich, który nie chcą martwić się, że zapomną zapisać swój dokument polecmay opcję Włącz autozapis.

Gratulujemy, Twoje pismo gotowe !

6. Moje konto

Po zalogowaniu na swoim koncie, każdy z użytkowników ma dostęp do zakładki Moje konto.

moje-konto.jpg
W zakładce Moje konto użytkownik ma możliwość wykonania następujących operacji:
  • Moje dane - w tej zakładce użytkownik ma możliwość dokonania zaminy danych podanych podczas prosesu rejestracji; podania danych niezbędnych do wystawienia faktury VAT; usunięcia konta w serwisie;
  • Aktywny dostęp - w tej zakładce użytkownik może sprawdzić do jakich części serwisu ma aktualnie dostęp i za jaki czas dostęp wygasa;
  • Wersje robocze - w tej zakładce użytkownik ma możliwość sprawdzenia nad jakimi dokumentami w serwisie pracował; każdy z dokumentów może edytować, stworzyć kopię, usunąć lub zapisać do pliku w formacie PDF.
wersje-robocze.jpg